İletişim Numaramız: (+90) 474 212 28 68

TARIMA DAYALI İHTİSAS BESİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ TEMEL ATMA TÖRENİ

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba beraberinde Ulaştırma, Denizcilik...

 

 

 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba beraberinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan ile birlikte Kars TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesinin Temel Atma Törenine katılmak üzere havayolu ile ilimize geldi.


Havaalanında Valimiz Sayın Rahmi Doğan ve diğer protokol tarafından karşılanan Sayın Bakanlarımız buradan Kars-Ardahan yolu üzerindeki Kars TDİ Besi Organize Sanayi Bölgesine geçerek düzenlenen temel atma törenine katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Metin Türker, Valimiz Sayın Rahmi Doğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan birer konuşma yaptılar.

Valimiz Sayın Rahmi Doğan yaptığı konuşmada temeli atılan TDİ Besi Organize Sanayinin yayla ve mera hayvancılığına besicilik ile birlikte ilave bir katkı sağlayacağını belirterek, Besi Organize Sanayinin tam olarak faaliyete geçtiğinde bölgenin et ihtiyacının ilimizden karşılanacağını söyledi.  

Şehir merkezinde yürütülen hayvancılık faaliyetlerinin de bir merkezde toplanacak olmasından dolayı projenin ilimiz şehirciliğine sağlayacağı katkıya değinen Sayın Valimiz, konuşmasında yatırımın ilimize kazandırılmasından dolayı başta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan olmak üzere Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’ya teşekkürlerini iletti.
 

Sayın Valimizin konuşmasının ardından kürsüye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ da yaptığı konuşmada Kars TDİ Besi Organize Sanayinin ilimiz ve bölgemiz ekonomisine büyük ivme kazandıracağını belirtti. 


Tarım ve hayvancılık açısından büyük potansiyele sahip olan ilimiz açısından projenin önemine vurgu yapan Sayın Bakanımız konuşmasında projeye olan desteklerinden dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Valimiz Sayın Rahmi Doğan ve diğer ilgililere teşekkürlerini iletti.

Kürsüye son olarak gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Ahmet Eşref Fakıbaba’da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak Kars’ı çok önemsediklerini, Bakanlığından bu yana beşinci kez geldiği Kars’ı ikinci memleketi olarak gördüğünü söyledi. 

Konuşmasında, tarım ve hayvancılığın başkenti olan Kars ve bölgesi için TDİ Besi Organize Sanayinin önemine vurgu yapan Sayın Bakanımız, temeli atılan Besi Organize Sanayi hakkında bilgiler verdi.

Sayın Bakanımızın ardından Kars TDİ Besi Organize Sanayi Hayvancılık Bölgesinin temeline ilk harç okuna dualar eşliğinde atıldı. 

Düzenlenen programa; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan, Valimiz Sayın Rahmi Doğan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürü Dr. Metin Türker,  Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, 24. Dönem Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Vali Yardımcısı Yusuf İzci, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları, daire ve kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.  04.06.2018

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer haberler